W mieście Łaskarzew przebudowano drogę gminną ul. Dąbrowską w Łaskarzewie w zakresie przebudowy chodnika i budowy przejścia dla pieszych. Inwestycję udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu z państwowych funduszy celowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych. Miasto Łaskarzew otrzymało 64 000,00 zł dofinansowania na zadanie pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 1 przejściu dla pieszych w Łaskarzewie na ul. Dąbrowskiej na drodze nr 130512W”. Całkowita wartość zadania wyniosła 92 250,00 zł, a wkład własny z budżetu Miasta wyniósł 28 250,00 zł.

Zadanie inwestycyjne polegało na przebudowie drogi gminnej ul. Dąbrowskiej w Łaskarzewie polegającej na poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę chodnika oraz budowę przejścia dla pieszych. Inwestycja drogowa została zrealizowana z zachowaniem przepisów prawa budowlanego, w tym warunków techniczno-budowlanych dotyczących dróg oraz odpowiedniego oznakowania i zastosowania urządzeń bezpieczeństwa, a także zgodnie z wszelkimi innymi obowiązującymi w tym zakresie przepisami w tym m.in. warunkami, wytycznymi i wymogami technicznymi określonymi w naborze.