ODBYŁ SIĘ ŁASKARZEWSKI TURNIEJ SZACHOWY

Na zakończenie Ferii Zimowych w dniu 25 lutego br. odbył się Łaskarzewski Turniej Szachowy pod patronatem Burmistrza Miasta Anny Laskowskiej i honorowym patronatem Parafii pw. Podwyższenia Krzyż Św. w Łaskarzewie. W Turnieju wzięło udział 40 zawodników !!! W kategorii Junior (do 15 r.ż.) wystąpiło 18 zawodników, zaś w kategorii Open – 22. Oprócz Mieszkańców Łaskarzewa w zmaganiach uczestniczyli także gracze z Gminy Łaskarzew, Gminy Garwolin, Miasta Garwolina oraz Pilawy. Najmłodszy zawodnik Turnieju miał 4 lata (Wojtuś Niezgoda z Dąbrowy), zaś najstarszy – P. Leszek Seremak z Łaskarzewa – 80 lat.
W kategorii Junior do lat 15, najlepsi zawodnicy to:
Na miejscu pierwszym Kacper Kowalski
Na miejscu drugim Mikołaj Kwiatkowski
Na miejscu trzecim Piotr Baranowski
Spośród naszych Mieszkańców w tej kategorii najlepszy wynik osiągnął Wojciech Dołęgowski zajmując 4 miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowali się również: Karol Wróbel i Wiktor Rojek uczniowie klasy VII ZS Nr 1. Na uwagę zasługuje również udział w Turnieju Malwinki Kiersnowskiej – uczennicy klasy III ZS Nr 2 w Łaskarzewie, która gry w szachy uczy się na Szkolnym Kółku Szachowym prowadzonym przez P. Annę Królikowską. Wielkie brawa!
W kat. Open bezkonkurencyjny okazał się ks. Kamil z Parafii w Łaskarzewie. Zaś III miejsce zajął Cezary Zalech. (Na drugim miejscu uplasował się Konrad Kowalski). Serdecznie gratulujemy!
Bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom wydarzenia, a zwłaszcza P. Pawłowi Agnieszczakowi, który w DPT Bajka regularnie prowadzi zajęcia w ramach Kółka Szachowego.
Dziękujemy oczywiście wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszamy na kolejne turnieje.