VI ŁASKARZEWSKI MARATON FILMOWY O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

W dniu 18 marca br. w DPT Bajka odbył się VI Łaskarzewski Maraton Filmowy o Żołnierzach Wyklętych Organizatorem wydarzenia był Powiat Garwoliński, Miasto Łaskarzew, DPT „Bajka” a współorganizatorem Fundacja Instytut Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Maria Koc – Senator RP.
Wydarzenie obejmowało prezentację wystawy „Rotmistrz Witold Pilecki – Polak, Mąż, Ojciec, Bohater” przez Pana Dariusza Wardaszkę, członka rodziny Pileckich i kustosza pamięci o Rotmistrzu. Można było również obejrzeć powiatową wystawę z biogramami znanych żołnierzy antykomunistycznego podziemia.
W kolejnej części spotkania odbyła się projekcja filmów dokumentalnych poświęconych Żołnierzom Wyklętym, a następnie filmu fabularnego pt. „Pilecki”.
W Maratonie Filmowym wzięli udział: Pan Mirosław Walicki – Starosta Powiatu Garwolińskiego, Burmistrz Miasta Łaskarzew Pani Anna Laskowska, kapelan środowisk kombatanckich ksiądz prałat Edmund Szarek, Pan Krystian Jaworski Prezes Fundacji Instytut Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica, a także Mieszkańcy Miasta, Gminy Łaskarzew i powiatu garwolińskiego.
W sposób szczególny pragniemy podziękować Panu Markowi Ziędalskiemu, który jest pomysłodawcą i głównym organizatorem Łaskarzewskich Maratonów Filmowych o Żołnierzach Wyklętych! Dziękujemy także Pani Monice Walendzie Dyrektor DPT „Bajka” za współorganizację wydarzenia.
Cześć i chwała bohaterom!
Kolejny Maraton za rok, już dziś zapraszamy!