MIKROGRANTY W ŁASKARZEWIE – NAUKA TENISA ZIEMNEGO DLA MŁODYCH

  Przez minione trzy miesiące młodzież z Łaskarzewa uczestniczyła w zajęciach tenisa ziemnego w ramach projektu, pn. „Otwarte zajęcia sportowe tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży”. To inicjatywa, która miała na celu promowanie aktywności fizycznej wśród młodych mieszkańców, szczególnie dzieci i młodzieży, poprzez naukę tenisa ziemnego w formie przyjaznej, pełnej zabawy i inspirującej.

Program Szkoleniowy: Nauka Przez Zabawę

  Głównym filarem 50 godzin zajęć była realizacja programu szkoleniowego, który skoncentrowany był na nauce tenisa ziemnego przez zabawę. Dzieci i młodzież miały okazję nie tylko doskonalić swoje umiejętności tenisowe, ale również rozwijać zdolności społeczne i współpracować w grupie. Program dostosowany do różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania. Poprzez różnorodne gry i ćwiczenia, uczestnicy nie tylko doskonalili technikę tenisową, ale także rozwijali koordynację, refleks, a także umiejętność współpracy z partnerem na korcie.

Wzorowa Praca Trenera

  Niezwykle ważną rolę odegrała praca trenera Sławomira Paśnickiego, który nie tylko przekazywał wiedzę tenisową, ale także inspirująco motywował młodych uczestników. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego uczestnika, trener potrafił wydobyć z każdego unikalne zdolności i pasję do tenisa.

Podsumowanie Wydarzenia

  Mikrogrant z przeznaczeniem na przeprowadzenie 50 godzin systematycznych zajęć tenisa to budowanie społeczności, zdrowej rywalizacji i wspólnego spędzania czasu. Dzieci i młodzież z uśmiechem na twarzy chętne na zajęcia tenisa prowadzone na korcie tenisowym przy ul. Andersa w Łaskarzewie, a rodzice z dumą obserwujący postępy swoich pociech – to najpiękniejsze podsumowanie tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

 

 Projekt z Mikrograntów, pn. „Otwarte zajęcia sportowe tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży” udowodnił, że małe inwestycje w systematycznie prowadzone zajęcia sportowe mogą przynieść ogromne owoce, rozwijając pasję do sportu i kształtując zdrowy styl życia wśród mieszkańców naszej społeczności. Dziękujemy Ministerstwu Sportu za wsparcie, a trenerowi oraz wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i entuzjazm. Tenis ziemny to nie tylko sport, to styl życia, który warto propagować i rozwijać.

Projekt pn. „Otwarte zajęcia sportowe tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży” realizowany w ramach Programu Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

 

Więcej na stronie Stowarzyszenia CIA: https://stowarzyszeniecia.org/aktualnosci/spotkanie-uczestnikow-zajec-tenisa-ziemnego/