WYJAZD NA KOLONIE LETNIE

W dniu 2 lipca 2024 r. na kolonię letnią do Ełku wyjechało 24 dzieci z łaskarzewskich szkół. Przez najbliższe 10 dni młodzi podróżnicy będą mieli okazję odkrywać uroki tego malowniczego mazurskiego regionu.

Podczas wyjazdu dzieci odbędą m.in. rejs statkiem po Kanale Augustowskim, odwiedzą Muzeum Kolejki Wąskotorowej, ruiny Zamku Krzyżackiego oraz Katedry Św. Wojciecha. Oprócz tego, czekają na nie kąpiele i plażowanie nad jeziorem, gry i zabawy na plaży, warsztaty plastyczne, muzyczne i taneczne, wieczory filmowe oraz rozgrywki sportowe.

Kolonie te zostały zorganizowane dzięki wsparciu ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień przy Urzędzie Miasta w Łaskarzewie.

Organizatorem kolonii jest firma LUTUR z Lublina.

W dniu wyjazdu dzieci zostały serdecznie pożegnane przez swoich Rodziców, przedstawicieli MKRPAiU –  Annę Blachowicz i Renatę Żak oraz Burmistrza Miasta Łaskarzewa Pana Armina Tomalę, który życzył im wspaniałych i radosnych wakacji.